عبارت " ملت ایران " و قضای حاجات ریاست محترم جمهور

ریاست محترم جمهوری ما در این روزهای مبارک و فرخنده فردیست از هر لحاظ خاص با رفتارها و عقایدی فوق مخصوص به خود که به هر وجهی از موجودیت او که بپردازیم با پدیده ای فوق جدید و مافوق الطبیعه روبرو می شویم. مثلا اگر به گذشته و یا آینده ی تاریخ برویم و برای فردی که وی را ندیده و نمی شناسد از او تعریف کنیم به احتمال زیاد فرد مورد نظر تصور می کند که ما یک کلاغ را به چهارصد هزار کلاغ تبدیل کرده ایم و این البته موضوعیست که خود ایشان و هیئت همراهشان نیز بارها بدان اشاره و اعتراف نموده اند.

یکی از همین نمونه های خاص و بی بدیل در بکار گیری عبارت "ملت ایران" توسط ایشان بروز پیدا کرده است که بطور مثال می توان به مصاحبه اخیر ایشان با شبکه ان بی سی اشاره نمود که در خلاصه ای که در سایت معظم له آمده ایشان ٢٣ بار از عبارت "ملت ایران" و ٧ بار از عبارت "ملت" و ٢ بار از عبارت "ملت عراق" استفاده نموده اند.

به همین دلیل بنده و عده ای از خدا بی خبر مثل بنده این روزها فارق از اینکه این عبارت چه معنایی دارد و به زعم خیلی ها عبارتی مقدس است حالمان از این عبارت به هم می خورد و از شنیدن مکرر آن به رنج و درد و یاس مفرط می رسیم.

آیا براستی ملتی باقی مانده است؟ اگر باقی مانده ملتی قابل اعتنا و درخور احترام و توجه است؟ و اگر باقی مانده و هنوز قابل اعتنا و احترام است آیا براستی فردی که تمام بنیان زندگانیش بر افراط و تفریط در همه ی زمینه ها از کلام تا عمل استوار است می تواند این چنین داعیه دار نمایندگی آن باشد که آب خوردن و قضای حاجت خود را نیز به نوعی به آن می بندد.

/ 5 نظر / 16 بازدید
محمدرضا آقاابراهیمی

سلام. به خاطر نظر محبت آمیزتان سپاسگزارم. برایتان توفیق ، سربلندی و امکان زیستن در ایرانی آزاد ، آباد و خالی از لوث وجود مسئولین بی کفایت ، اما پرگو و پرمدعا ، دارم. [گل]

حقیقت تلخ

چه گویم .. ملت هست و سرجایش ، اما از بنیاد فكری و اندیشه عقلی تهی شده ، چگونه ؟ ۸ سال جنگ را نعمت كردند .. ۸ سال سردار سازندگی ، توده ای اكثریت ها .. ساختند و بقال و چقال و دلال و واسطه پروردند .. ۸ سال جناب جمبول خاتمی نژاد ، گفتگوی تمدن ها را راه اندازی كرد و باز این توده و ان اكثریت ( جدا از ان توده اكثریت معروف است ها ) به اعتقاد استحاله رژیم ، انداوختند و پاچیدند .. و این چهار سال اخر هم این مترسك بیت رهبری ، جای دوست ودشمن را به دنیا نشان می دهد .. و در طی این ۲۸ سال هم هر چه مغز بود ، یا به سلابه كشیدند و یا سر بریدند و یا دار زدند ، یا به خارج از كشور روانه كردند و یا پای منقل نشین ، فرمودند .. این قصه دراز است هنوز ..!!

داود روشنی

سلام. از حضورتان در این حرفها ممنونم.مطالبتان افشاگرانه و جالبه.

مکتب133

شما وقتی یکطرفه به میدان می روید من تعجب می کنم. کاش می شد به جای این همه تخریب ، کمی از تفکرتان دفاع می کردید تا من هم بتوانم از شما انتقاد کنم. البته در فضایی کاملا دوستانه... تفکر شما مبنایش بر چیست؟؟؟ منتظر حضور گرمتان هستم